בינה מלאכותית

מגזין שמספר לכם/ן הכל על בינה מלאכותית (AI)

גלו את כל החידושים בעולם ה- AI, הכלים הכי שווים, איך לעשות כסף עם בינה מלאכותית ועוד המון עדכונים וכתבות מעניינות.

  • ChatGPT: היי, אני ChatGPT בעברית

אני חושב ...

רוצים להפוך טקסט לתמונה בלחיצת כפתור? נסו את מייצר תמונות Dell-E בעברית

DALL·E 2023-10-02 11.03.56 - beautiful face women in a suit on a wet stree

גלה כיצד בינה מלאכותית מחוללת מהפכה בחיינו ומה צופן העתיד

Facebook
Twitter
WhatsApp

הבינה המלאכותית (AI) חוללה מהפכה באספקטים שונים בחיינו, מארגון ארונות ועד הגשת כוסות קפה מותאמות אישית. המונח "בינה מלאכותית" מתייחס למכונות המשולבות עם אינטליגנציה דמוית אדם, המאפשרות להן לבצע משימות בדיוק כמונו. אינטליגנציה זו מושגת באמצעות שימוש באלגוריתמים מורכבים ופונקציות מתמטיות. למרות ש-AI לא תמיד ברור, הוא נמצא בשימוש נרחב בסמארטפונים, מכוניות, עדכונים של מדיה חברתית, משחקי וידאו, בנקאות, מעקבים והיבטים רבים אחרים בחיי היומיום שלנו.

בבסיסו, AI מסוגל לשלוש פונקציות חיוניות: הסתגלות, חשיבה ופתרון בעיות. חשבו על רובוט שבנינו במעבדה שלנו והורדנו לשדה. למרות שינויים בתאורה, בנוף ובמידות השדה, רובוט הבינה המלאכותית חייב לפעול כמצופה. יכולת זו להגיב כראוי למצבים חדשים מכונה למידה כללית.

כשהרובוט מגיע לצומת דרכים, עליו לקבוע באיזה נתיב ללכת בהתבסס על הנסיבות. זה מציג את יכולת החשיבה של הרובוט. לאחר טיול קצר, הרובוט נתקל בנחל שאינו יכול לשחות לרוחבו. עם זאת, על ידי ניצול הקרש המסופק, הרובוט מסוגל למצוא פתרון לחצות את הנחל. זה מדגים את יכולות פתרון הבעיות של הרובוט. שלוש היכולות הללו – הסתגלות, חשיבה ופתרון בעיות – הופכות את הרובוט לאינטליגנטי באופן מלאכותי.

כעת בואו נחקור את שתי הקטגוריות הרחבות שאליהן מסווגת AI: AI חלש ובינה מלאכותית חזקה. AI חלש, המכונה גם AI צר, מתמקד אך ורק במשימה ספציפית אחת. לדוגמה, אלפאגו הוא אמן במשחק Go אך לא היה מצטיין במשחק שח. מגבלה זו הופכת את Alphago ל-AI חלש. אלקסה, לעומת זאת, עשויה להיראות כ-AI חזק מכיוון שהיא יכולה לבצע מספר משימות. עם זאת, זה עדיין AI צר מכיוון שהוא יכול להגיב רק לפקודות ספציפיות ואינו מסוגל לענות על שאלות שלא הוכשר אליהן.

בינה מלאכותית חזקה, כמו הרובוטים המתוארים בסיפורת, היא תחום שקיים כיום בחלקו בדמיוננו. דוגמה אידיאלית לבינה מלאכותית חזקה היא אולטרון מסרט הנוקמים, שכן הוא מודע לעצמו ואף מפתח רגשות, מה שהופך את התגובות שלו לבלתי צפויות.

כעת, בואו נבדיל בין בינה מלאכותית, למידת מכונה ולמידה עמוקה. AI הוא הרעיון של שילוב אינטליגנציה דמוית אדם במכונות. למידת מכונה, לעומת זאת, היא טכניקה המשמשת להשגת AI. זה מאפשר למכונות ללמוד מנתונים וחוויות באמצעות אלגוריתמים. למידה עמוקה היא תת-קבוצה של למידת מכונה המחקה את תהליך הלמידה של המוח האנושי. זה מאפשר למכונות לתפוס ולנתח טוב יותר דפוסי נתונים.

מומחים כמו ריי קורצווייל, עתידן ידוע, חוזים שעד 2045 יהיו לנו רובוטים חכמים כמו בני אדם. זה מכונה נקודת הסינגולריות. בנוסף, אילון מאסק מאמין שתלי בינה מלאכותית ישפרו את הנפש והגוף האנושיים, ויהפכו אותנו חלקית לסייבורגים.

המוח האנושי הוא עדיין תעלומה, ויש אינספור תחומים לא נחקרו עבור AI. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתבגר, עתיד הבינה המלאכותית טומן בחובו אינסוף אפשרויות.

מייצר תמונות DALL-E

הכנס/י את כתובת האימייל שלך כדי להרשם לשירות

רק שלב אחד ואתם במחולל תמונות